Blog

25Sep

GIS Primary Campus – Prefects Inauguration/ Badging

On Wednesday, 20th September 2017, GIS had its Prefects Ceremony.

The Prefect List includes:

Grade 1 Canary

Class Prefect: Eresu Deekae Eward David

Assistant Class Prefect: Belema Vidose-Eli

Library Prefect: Olumeku Tiwanioluwa

Grade 1 Sparrow

Class Prefect: Arianna Ani

Assistant Class Prefect: Stephanie Uzor

Library Prefect: Akachukwu Nke

Grade 1 Robin

Class Prefect: Afzal Zunaira

Assistant Class Prefect: Obioma Elvis

Library Prefect: Owodunni Azeeza

Grade 2 Bluebird

Class Prefect: Chinedu Ikechukwu

Assistant Class Prefect: Agboola Favour

Library Prefect: Eze Michelle

Grade 2 Nightingale

Class Prefect: Akhideno Gerald

Assistant Class Prefect: Amangala Michael

Libraray Prefect: Joella Tekenah

Grade 2 Kingbird

Class Prefect: Maduako Odelia

Assistant Class Prefect: Tekenah Kayla

Library Prefect: Godswill George

Grade 3 Flamingo

Class Prefect: Opia Isioma

Assistant Class Prefect:Ofori Daisy

Library Prefect: Iwaegbe Ehi

Grade 3 Woodpecker

Class Prefect: Okeke Kaineneya

Assistant Class Prefect: Okoh Osborne

Library Prefect: Olumekun Ifeoluwa

Grade 3 Hummingbird

Class Prefect: Nwanguma Tiffany

Assistant Class Prefect: Drea Babu

Library Prefect: Chadnani Rishi

Grade 4 Cardinal

Class Prefect: Queeness Francis-Alagoa

Assistant Class Prefect: David Nwanegbo

Library Prefect: Sarima Chindah

Grade 4 Peacock

Class Prefect: Onuegbu Udochukwu

Assistant Class Prefect: Utchay-Okorji Izuma

Library Class: Amaewule Chiburuoma

Grade 4 Dove

Class Prefect: Woluchem Michelle

Assistant Class Prefect: Eromonsele Iwaegbe

Library Prefect: Castillo Santiago

Grade 5 Swan

Class Prefect: Ellah Eze

Assistant Class Prefect: Amadi Chimdazinum

Library Prefect: Henry-Micah Otonye

Grade 5 Pelican

Class Prefect: Robert-Oragbon Jana

Assistant Class Prefect: Amaechi Naetockukwu

Library Prefect: Ofori Zoey

Grade 6 Heron

Class Prefect: Amam Erma

Assistant Class Prefect: Chidera Udofia

Library Prefect: Duru Emeka

Grade 6 Falcon

Class Prefect: Ajoku Ebubenna

Assistant Class Prefect: Tekenah Ivan

Library Prefect: Jumbo-Egwurugwu William

HEAD BOY: Victor Amangala

ASSISTANT HEAD BOY: Munachinso Onyekwe

HEAD GIRL: Obariansemi Oluka

ASSISTANT HEAD GIRL: Chinyeru Lawson

TIME-KEEPER: Inala David

ASSISTANT TIME-KEEPER: Daye George

SOCIAL PREFECT: Raluolisa Okeke

GAMES PREFECT: Dimpka Nyekazi

ASSISTANT GAMES PREFECT: Akelachi Chindah

DINNING PREFECT: Beyounce Omenuko

ASSISTANT DINNING PREFECT: Adaugo Eze

DSC_7220

DSC_7261

DSC_7330

DSC_7338

DSC_7349

 

Add a comment

*
*
*